MVi-HUB

MVi-HUB

JLid™ Comm & Network Bridge Hub- złącze sieciowe dla wzmacniaczy Mvi

Koncentrator mostka komunikacyjnego i sieciowego JLid™ do wzmacniaczy MV i MVi

 

Ekosystem wzmacniaczy morskich MVi został zaprojektowany tak, aby był bardzo elastyczny, oferując użytkownikom niemal nieograniczone kombinacje wzmacniaczy i architektur kanałów, a także niesamowitą moc zintegrowanej technologii DSP.

MVi-HUB znacznie upraszcza konfigurację systemu z wieloma wzmacniaczami, umożliwiając pojawienie się wszystkich wzmacniaczy sieci wzmacniaczy w jednej sesji oprogramowania TüN™. Połączenie sieciowe synchronizuje ustawienia DSP wszystkich wzmacniaczy i dystrybuuje polecenia z jednego, opcjonalnego cyfrowego pilota zdalnego sterowania (M-DRC-50 lub DRC-205, sprzedawane oddzielnie) w całej sieci wzmacniacza. Polecenia DRC mogą obejmować Master Volume, Subwoofer Level, Fader, Zone Level i Preset Selection (funkcja różni się w zależności od modelu).

MVi-HUB zawiera porty JLid-COMM do podłączenia do sześciu wzmacniaczy (jeden „główny” wzmacniacz MVi i do pięciu „podrzędnych” wzmacniaczy MV lub MVi) za pomocą standardowych kabli CAT5e, umożliwiając użytkownikom szybkie przełączanie między wzmacniaczami podczas procesu strojenia , bez odłączania i podłączania wielu kabli.

Dedykowany port akcesoriów JLid-CTRL jest również dołączony do podłączenia opcjonalnego komunikatora Bluetooth® DRC lub VXi-BTC (każdy sprzedawany osobno). Akcesorium VXi-BTC umożliwia wygodną konfigurację bezprzewodową i strojenie całej sieci wzmacniacza za pomocą kompatybilnego urządzenia z systemem iOS® lub Android® z aplikacjami TüN™ Mobile lub TüN™ Express.

Aby ułatwić podłączenie, MVi-HUB jest zasilany przez podłączone wzmacniacze i nie wymaga oddzielnego okablowania zasilającego ani włączania (Uwaga: działanie MVi-HUB wymaga co najmniej jednego połączenia wzmacniacza MVi „Master”).

MVi-HUB zawiera następujące funkcje:

  • Połączenia JLid-COMM: 1 wejście główne / 5 wyjść podrzędnych
  • Połączenia JLid-CTRL: 1 port akcesoriów
  • Diody LED stanu identyfikatora wzmacniacza
  • Zasilany przez połączenie JLid™ do wzmacniaczy MVi

Technologia przełączania NexD2™

Podsumowanie:
Technologie wzmacniaczy NexD2™ firmy JL Audio to kolejny poziom podejścia do ulepszania tego, co już jest znakomitą platformą projektową klasy D. Zastosowanie nowych komponentów i bardziej zaawansowanych układów obwodów znacznie poprawiło wierność i wydajność.

Szczegółowe informacje:
Technologie przełączania NexD2™ są ewolucją naszej renomowanej technologii NexD™ klasy D, ze znaczną poprawą wierności, wydajności i emitowanego hałasu.

NexD2™ wykorzystuje nową generację zasilaczy i urządzeń wyjściowych, które są niezwykle kompaktowe i można je zamontować na powierzchni. Te urządzenia Infineon® DirectFET TM  są wyposażone w najnowszą technologię krzemową MOSFET, mniejsza obudowa zmniejsza pasożytniczą pojemność i indukcyjność, poprawiając w ten sposób zdolność przenoszenia prądu i wydajność, zamknięta w metalowej obudowie w celu zoptymalizowania rozpraszania ciepła. Minimalizują również emitowany hałas.

Oprócz nowego krzemu, NexD2™ korzysta z postępów w zakresie układu obwodów. Nasze podejście do projektowania „minimalnego obszaru pętli” umieszcza kondensatory ściśle połączone z każdą sekcją wyjściową, a obwody wzmacniacza zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować długość ścieżek powrotnych uziemienia. Takie podejście zmniejsza interakcję między kanałami audio, aby poprawić separację i zmniejszyć zniekształcenia i emitowany szum.

W wielokanałowych wzmacniaczach VXi wykorzystaliśmy również moc wbudowanego procesora DSP do synchronizacji wszystkich kanałów za pomocą zegara głównego procesora DSP. Eliminuje to niepożądane interakcje między kanałami spowodowane zmianami częstotliwości przełączania.

Powstałe w ten sposób wzmacniacze NexD2™ są niezwykle kompaktowe i wydajne, a jednocześnie zapewniają poziom wierności, który zadowoli najbardziej wymagającego słuchacza.

 

Zaawansowana ochrona przed wycofaniem

Podsumowanie:
Wyjątkowy obwód Advanced Rollback Protection firmy JL Audio monitoruje stan termiczny wzmacniacza i dostosowuje działanie wzmacniacza w celu wyeliminowania denerwujących zdarzeń przestoju wzmacniacza.

Szczegółowe informacje:
Jeśli wzmacniacz JL Audio wyposażony w Advanced Rollback Protection osiągnie niebezpieczną temperaturę pracy, specjalny obwód cofa szczytową moc wyjściową bez zmiany wzmocnienia, aż do schłodzenia wzmacniacza do bezpiecznej temperatury pracy. Stan jest ogólnie wskazywany przez czerwony stan diody „Termiczny” lub „Status”. We wzmacniaczach VXI pierścień LED będzie migać na czerwono. Po ostygnięciu wzmacniacza obwód przywraca pełną moc szczytową, a wskaźnik powraca do normalnego stanu. Działanie Advanced Rollback Protection jest w większości przypadków niesłyszalne, ale zapewnia, że ​​Twoja muzyka będzie odtwarzana, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Wejścia symetryczne różnicowo

Podsumowanie:
Zbalansowane wejścia JL Audio zostały zaprojektowane w celu zwalczania indukowanego szumu w kablach, który jest częstym problemem w samochodowych i morskich instalacjach audio. Ta technologia pozwala na użycie konwencjonalnych kabli RCA, zapewniając jednocześnie wiele korzyści z prawdziwie zbalansowanego połączenia i akceptując szeroki zakres poziomów sygnału wejściowego.

Szczegółowe informacje:
Dzisiejsze pojazdy są wyposażone w zaawansowaną elektronikę zdolną do generowania szumów i zakłóceń, które mogą zakłócać ścieżkę audio, rujnując wrażenia słuchowe.

Większość urządzeń audio wykorzystuje do odbioru sygnałów audio gniazda RCA z pojedynczym zakończeniem, z uziemieniem. Oznacza to, że ekran RCA jest podłączony bezpośrednio do masy sygnału. Jest to prosty, opłacalny projekt wejściowy, który sprawdza się dobrze w przypadku krótkich serii w środowiskach pozbawionych hałasu. W głośniejszych środowiskach ta metoda nie może odrzucić szumu wspólnego, który może występować na obu przewodach RCA (ekranowy i środkowy przewód).

Dzięki temu, że na urządzeniu znajduje się więcej niż jeden ekran RCA uziemiony w obudowie, konstrukcje z wejściami z jednym zakończeniem są również bardziej podatne na pętle uziemienia. Jeżeli na obu przewodach występuje szum, gdy ekran jest podłączony do uziemienia, wzmacniacz wejściowy wzmocni szum w stosunku do uziemionego ekranu RCA. Gdy istnieje wiele połączeń RCA lub jakiekolwiek inne przewodniki poddane działaniu pola magnetycznego, spowoduje to wzmocnienie różnicy potencjałów w pętli RCA na uziemionym RCA jako szum (klasyczna pętla uziemienia).

Różnicowo zbalansowane obwody wejściowe JL Audio mierzą środkowy styk połączenia RCA w stosunku do ekranu RCA, nawet gdy ekran nie jest podłączony do uziemienia, a nawet gdy napięcia na obu przewodach poruszają się względem uziemienia. Ponieważ zarówno środkowy przewodnik, jak i ekran mają wysoką impedancję uziemienia na wejściu, nie można utworzyć pętli uziemienia, ponieważ nie ma przepływu prądu, który indukowałby napięcie jako szum. Działa to równie dobrze ze źródłami sygnału zbalansowanymi różnicowo lub niesymetrycznymi, dzięki czemu ta architektura wejściowa jest kompatybilna ze wszystkimi standardowymi samochodowymi i morskimi urządzeniami audio, przy użyciu standardowych, nieekranowanych, skrętkowych kabli RCA. Nie są wymagane żadne specjalne kable, w przeciwieństwie do w pełni zbalansowanych połączeń stosowanych w profesjonalnym audio.

Kolejną zaletą konstrukcji wejścia zbalansowanego różnicowo jest to, że łatwo akceptuje sygnały o niskim i wysokim poziomie z różnych fabrycznych wyjść i wzmacniaczy radioodtwarzacza, w tym źródeł z pojedynczym końcem „z uziemieniem”, a także zbalansowanych lub niezbalansowanych „zmostkowanych”. lub BTL”. Eliminuje to potrzebę stosowania konwerterów wyjścia liniowego (LOC) w większości scenariuszy instalacji.

Oczywiste pytanie brzmi: „Dlaczego nie wszystkie samochodowe wzmacniacze audio wykorzystują wejścia zbalansowane różnicowo?” Odpowiedź jest prosta: kosztuje więcej. Wykonanie odpowiedniej sekcji wejściowej zbalansowanej różnicowo wymaga większej liczby komponentów i komponentów lepszej jakości niż podstawowa konstrukcja single-ended, więc generalnie nie znajdziesz ich w tańszych wzmacniaczach.

JLid™

Podsumowanie:
JLid™ to protokół JL Audio dla sterowników cyfrowych i komunikacji ustawień między urządzeniami (nie dla sygnałów audio).

Szczegółowe informacje:
JLid™ oferuje dwukierunkową komunikację dla szeregu akcesoriów, w tym:

Kontrolery systemu przewodowego: DRC-100, DRC-200, DRC-205
Komunikator Bluetooth®: VXi-BTC
Akcesorium sieciowe: VXi-HUB

Każdy z procesorów JL Audio FiX™ i TwK™ jest wyposażony w jeden port „JLid™”, przeznaczony do podłączenia kontrolera przewodowego.

Wzmacniacze JL Audio VXi oferują potężne możliwości sieciowe za pośrednictwem JLid™, aby zapewnić jednopunktowe sterowanie wieloma wzmacniaczami w systemie. Pozwala to użytkownikowi dostosować poziomy (Volume, Fader, Balance, Zone Level) i wybierać spośród wielu ustawień DSP w całej grupie wzmacniaczy sieciowych. Wzmacniacze JL Audio VXi są wyposażone w oddzielne porty „JLid™ Control” i „JLid™ Comm”. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z instrukcją produktu VXi i naszym Centrum pomocy.

Połączenia JLid™ są realizowane za pomocą standardowych kabli CAT-5e.

Tłumacz »