MV700/5i

MV700/5i

5 kanałowy, klasa D, szerokopasmowy z procesorem DSP, 700 W

5-kanałowy wzmacniacz morski klasy D ze zintegrowanym procesorem DSP, 75 W x 4 przy 4 Ω + 300 W x 1 przy 2 Ω – 14,4 V

 

Zaprojektowany, aby zapewnić referencyjną jakość dźwięku w środowisku morskim, każdy wzmacniacz MVi łączy naszą najnowocześniejszą technologię wzmacniacza przełączającego NexD2™ ze zintegrowanym, w pełni funkcjonalnym procesorem sygnału cyfrowego.

Wyposażony w naszą technologię NexD2™ drugiej generacji, MV700/5i może zasilać kompletny morski system audio. Może zasilać cztery główne głośniki o mocy 75 W x 4 przy 4 omach, a jednocześnie zasilać subwoofer o mocy do 300 W przy 2 omach. Połączenie głównych kanałów przekształca go w bardzo potężny, 3-kanałowy wzmacniacz systemowy o mocy do 200 W x 2 przy 4 omach na kanałach głównych i 300 W przy 2 omach na kanale subwoofera.

Pełnozakresowa technologia NexD2 ™ w głównych kanałach tego wzmacniacza jest sterowana DSP i charakteryzuje się zmniejszoną pętlą obszaru, wykorzystującą wyjścia DirectFET ™, co zapewnia wyjątkową wierność, bardzo niski poziom szumów i wyjątkową wydajność. Kanał subwoofera zawiera zoptymalizowany wariant niskotonowy technologii NexD2™. Obudowa wzmacniacza to ultrakompaktowa konstrukcja ze stopu odlewanego z wykończeniem malowania proszkowego klasy morskiej i osprzętem odpornym na korozję.

Zamiast tradycyjnych pokręteł i przełączników, wszystkie ustawienia wzmacniacza i funkcje DSP są konfigurowane za pomocą kompatybilnego urządzenia zewnętrznego (komputera, tabletu lub smartfona) z zainstalowaną odpowiednią aplikacją JL Audio TüN™ Software.

Wzmacniacz zawiera: złącze zasilania (dla przewodu 4 AWG), wiązki wyjściowe głośników (2), wiązki wyjściowe subwoofera, kabel USB A/B o długości 6 stóp

Znamionowa moc ciągła (RMS) przy 14,4 V
Kanały główne przy 4 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne przy 2 Ω 100 W RMS x 4
Kanały główne – zmostkowane przy 4Ω 200 W RMS x 2
Subwoofer Channel @ 4 Ω 180 W RMS x 1
Subwoofer Channel @ 3 Ω 240 W RMS x 1
Subwoofer Channel @ 2 Ω 300 W RMS x 1
Subwoofer Channel @ 1.5 Ω N/A
Rated Continuous (RMS) Power @ 12.5 V
Main Channels @ 4 Ω 60 W RMS x 4
Main Channels @ 2 Ω 90 W RMS x 4
Main Channels – Bridged @ 4Ω 180 W RMS x 2
Subwoofer Channel @ 4 Ω 180 W RMS x 1
Subwoofer Channel @ 3 Ω 240 W RMS x 1
Subwoofer Channel @ 2 Ω 300 W RMS x 1
Subwoofer Channel @ 1.5 Ω N/A
General Specifications
General Specifications
Frequency Response (Main Channels) 12 Hz – 24 kHz (+0, -1dB)
Frequency Response (Subwoofer Channel) 12 Hz – 1 kHz (+0, -1dB)
S/N Ratio, referred to highest rated power (Analog Inputs – Main Channels) 99 dB (A-weighted, 20 Hz – 20 kHz noise bandwidth)
S/N Ratio, referred to highest rated power (Analog Inputs – Subwoofer Channel) 99 dB (A-weighted, 20 Hz – 20 kHz noise bandwidth)
S/N Ratio, referred to 1 W (Analog Inputs – Main Channels) 80 dB (A-weighted, 20 Hz – 20 kHz noise bandwidth)
S/N Ratio, referred to 1 W (Analog Inputs – Subwoofer Channel) 72 dB (A-weighted, 20 Hz – 20 kHz noise bandwidth)
Damping Factor @ 4 Ω >150 / 50 Hz
Damping Factor @ 2 Ω >50 / 50 Hz
THD+N @ Rated Power (Main Channels) <1% @ 2 Ω per Ch.
THD+N @ Rated Power (Subwoofer Channels) <1% @ 2 Ω per Ch.
Input Voltage Range @ RCA Inputs 250 mV – 16 V RMS
Min.Copper Power / Ground Wire Gauge 4 AWG wire
Fuse Rating 60 A (AFS, AGU or MaxiFuse™)
IP Rating IPX2 (when mounted vertically with connections pointed downward)

Height (H) 2.05 in / 52 mm
Width (W) 13.96 in / 355 mm
Depth (D) 6.93 in / 176 mm
Net Weight 5.6 lb / 2.54 kg

NexD2™ Switching Technology

Summary:
JL Audio’s NexD2™ amplifier technologies are a next-level approach to improving what is already an outstanding Class D design platform. Employing new components and more advanced circuit layouts, fidelity and efficiency have been significantly enhanced.

Szczegółowe informacje:
Technologie przełączania NexD2™ są ewolucją naszej renomowanej technologii NexD™ klasy D, ze znaczną poprawą wierności, wydajności i emitowanego hałasu.

NexD2™ wykorzystuje nową generację zasilaczy i urządzeń wyjściowych, które są niezwykle kompaktowe i można je zamontować na powierzchni. Te urządzenia Infineon® DirectFET TM  są wyposażone w najnowszą technologię krzemową MOSFET, mniejsza obudowa zmniejsza pasożytniczą pojemność i indukcyjność, poprawiając w ten sposób zdolność przenoszenia prądu i wydajność, zamknięta w metalowej obudowie w celu zoptymalizowania rozpraszania ciepła. Minimalizują również emitowany hałas.

Oprócz nowego krzemu, NexD2™ korzysta z postępów w zakresie układu obwodów. Nasze podejście do projektowania „minimalnego obszaru pętli” umieszcza kondensatory ściśle połączone z każdą sekcją wyjściową, a obwody wzmacniacza zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować długość ścieżek powrotnych uziemienia. Takie podejście zmniejsza interakcję między kanałami audio, aby poprawić separację i zmniejszyć zniekształcenia i emitowany szum.

W wielokanałowych wzmacniaczach VXi wykorzystaliśmy również moc wbudowanego procesora DSP do synchronizacji wszystkich kanałów za pomocą zegara głównego procesora DSP. Eliminuje to niepożądane interakcje między kanałami spowodowane zmianami częstotliwości przełączania.

Powstałe w ten sposób wzmacniacze NexD2™ są niezwykle kompaktowe i wydajne, a jednocześnie zapewniają poziom wierności, który zadowoli najbardziej wymagającego słuchacza.

 

Zaawansowana ochrona przed wycofaniem

Podsumowanie:
Wyjątkowy obwód Advanced Rollback Protection firmy JL Audio monitoruje stan termiczny wzmacniacza i dostosowuje działanie wzmacniacza w celu wyeliminowania denerwujących zdarzeń przestoju wzmacniacza.

Szczegółowe informacje:
Jeśli wzmacniacz JL Audio wyposażony w Advanced Rollback Protection osiągnie niebezpieczną temperaturę pracy, specjalny obwód cofa szczytową moc wyjściową bez zmiany wzmocnienia, aż do schłodzenia wzmacniacza do bezpiecznej temperatury pracy. Stan jest ogólnie wskazywany przez czerwony stan diody „Termiczny” lub „Status”. We wzmacniaczach VXI pierścień LED będzie migać na czerwono. Po ostygnięciu wzmacniacza obwód przywraca pełną moc szczytową, a wskaźnik powraca do normalnego stanu. Działanie Advanced Rollback Protection jest w większości przypadków niesłyszalne, ale zapewnia, że ​​Twoja muzyka będzie odtwarzana, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Wejścia symetryczne różnicowo

Podsumowanie:
Zbalansowane wejścia JL Audio zostały zaprojektowane w celu zwalczania indukowanego szumu w kablach, który jest częstym problemem w samochodowych i morskich instalacjach audio. Ta technologia pozwala na użycie konwencjonalnych kabli RCA, zapewniając jednocześnie wiele korzyści z prawdziwie zbalansowanego połączenia i akceptując szeroki zakres poziomów sygnału wejściowego.

Szczegółowe informacje:
Dzisiejsze pojazdy są wyposażone w zaawansowaną elektronikę zdolną do generowania szumów i zakłóceń, które mogą zakłócać ścieżkę audio, rujnując wrażenia słuchowe.

Większość urządzeń audio wykorzystuje do odbioru sygnałów audio gniazda RCA z pojedynczym zakończeniem, z uziemieniem. Oznacza to, że ekran RCA jest podłączony bezpośrednio do masy sygnału. Jest to prosty, opłacalny projekt wejściowy, który sprawdza się dobrze w przypadku krótkich serii w środowiskach pozbawionych hałasu. W głośniejszych środowiskach ta metoda nie może odrzucić szumu wspólnego, który może występować na obu przewodach RCA (ekranowy i środkowy przewód).

Dzięki temu, że na urządzeniu znajduje się więcej niż jeden ekran RCA uziemiony w obudowie, konstrukcje z wejściami z jednym zakończeniem są również bardziej podatne na pętle uziemienia. Jeżeli na obu przewodach występuje szum, gdy ekran jest podłączony do uziemienia, wzmacniacz wejściowy wzmocni szum w stosunku do uziemionego ekranu RCA. Gdy istnieje wiele połączeń RCA lub jakiekolwiek inne przewodniki poddane działaniu pola magnetycznego, spowoduje to wzmocnienie różnicy potencjałów w pętli RCA na uziemionym RCA jako szum (klasyczna pętla uziemienia).

Różnicowo zbalansowane obwody wejściowe JL Audio mierzą środkowy styk połączenia RCA w stosunku do ekranu RCA, nawet gdy ekran nie jest podłączony do uziemienia, a nawet gdy napięcia na obu przewodach poruszają się względem uziemienia. Ponieważ zarówno środkowy przewodnik, jak i ekran mają wysoką impedancję uziemienia na wejściu, nie można utworzyć pętli uziemienia, ponieważ nie ma przepływu prądu, który indukowałby napięcie jako szum. Działa to równie dobrze ze źródłami sygnału zbalansowanymi różnicowo lub niesymetrycznymi, dzięki czemu ta architektura wejściowa jest kompatybilna ze wszystkimi standardowymi samochodowymi i morskimi urządzeniami audio, przy użyciu standardowych, nieekranowanych, skrętkowych kabli RCA. Nie są wymagane żadne specjalne kable, w przeciwieństwie do w pełni zbalansowanych połączeń stosowanych w profesjonalnym audio.

Kolejną zaletą konstrukcji wejścia zbalansowanego różnicowo jest to, że łatwo akceptuje sygnały o niskim i wysokim poziomie z różnych fabrycznych wyjść i wzmacniaczy radioodtwarzacza, w tym źródeł z pojedynczym końcem „z uziemieniem”, a także zbalansowanych lub niezbalansowanych „zmostkowanych”. lub BTL”. Eliminuje to potrzebę stosowania konwerterów wyjścia liniowego (LOC) w większości scenariuszy instalacji.

Oczywiste pytanie brzmi: „Dlaczego nie wszystkie samochodowe wzmacniacze audio wykorzystują wejścia zbalansowane różnicowo?” Odpowiedź jest prosta: kosztuje więcej. Wykonanie odpowiedniej sekcji wejściowej zbalansowanej różnicowo wymaga większej liczby komponentów i komponentów lepszej jakości niż podstawowa konstrukcja single-ended, więc generalnie nie znajdziesz ich w tańszych wzmacniaczach.

JLid™

Podsumowanie:
JLid™ to protokół JL Audio dla sterowników cyfrowych i komunikacji ustawień między urządzeniami (nie dla sygnałów audio).

Szczegółowe informacje:
JLid™ oferuje dwukierunkową komunikację dla szeregu akcesoriów, w tym:

Kontrolery systemu przewodowego: DRC-100, DRC-200, DRC-205
Komunikator Bluetooth®: VXi-BTC
Akcesorium sieciowe: VXi-HUB

Każdy z procesorów JL Audio FiX™ i TwK™ jest wyposażony w jeden port „JLid™”, przeznaczony do podłączenia kontrolera przewodowego.

Wzmacniacze JL Audio VXi oferują potężne możliwości sieciowe za pośrednictwem JLid™, aby zapewnić jednopunktowe sterowanie wieloma wzmacniaczami w systemie. Pozwala to użytkownikowi dostosować poziomy (Volume, Fader, Balance, Zone Level) i wybierać spośród wielu ustawień DSP w całej grupie wzmacniaczy sieciowych. Wzmacniacze JL Audio VXi są wyposażone w oddzielne porty „JLid™ Control” i „JLid™ Comm”. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z instrukcją produktu VXi i naszym Centrum pomocy.

Połączenia JLid™ są realizowane za pomocą standardowych kabli CAT-5e.

Tłumacz »