MHD900 / 5

MHD900 / 5

5 Ch. kanałowy szerokopasmowy, klasa D, 900 W

5-kanałowy wzmacniacz morski klasy D, 100 W x 4 + 500 W x 1

 

Dzięki swojej zdolności do działania jako „rozwiązanie jednoelementowe”, MHD900/5 jest idealny do instalacji, w których przestrzeń jest na wagę złota, a jakość dźwięku jest nadrzędnym celem.

Choć niezwykle kompaktowy, ten niesamowity wzmacniacz wygodnie napędza kompletny, morski system audio o wysokiej wydajności: to znaczy cztery systemy głośników satelitarnych i system subwoofera… o bardzo poważnej mocy 900 watów!

Wykorzystując naszą konstrukcję przełączania Single Cycle Control i technologię RIPS, MHD900/5 dostarcza 100 W x 4 do swoich czterech głównych kanałów oraz bardzo mięsiste 500 W do kanału subwoofera. Dzięki RIPS, wysoka moc może być dostarczana w szerokim zakresie impedancji obciążenia, podczas gdy ścisła regulacja zasilania utrzymuje zniekształcenia na niskim poziomie, maksymalizując jakość dźwięku.

Ten morski wzmacniacz ma białe i szare wykończenie proszkowe, uszczelkę na elementy sterujące i osprzęt ze stali nierdzewnej, który zapewnia trwałość w środowisku morskim.

Znamionowa moc ciągła (RMS) przy 14,4 V
Kanały główne przy 4 Ω 100 W RMS x 4
Kanały główne przy 3 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne przy 2 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne @ 1,5 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne – zmostkowane przy 8 Ω 200 W RMS x 2
Kanały główne – zmostkowane przy 4 Ω 150 W RMS x 2
Kanał subwoofera przy 4 Ω 500 W RMS x 1
Kanał subwoofera przy 3 Ω 500 W RMS x 1
Kanał subwoofera przy 2 Ω 500 W RMS x 1
Kanał subwoofera przy 1,5 Ω 500 W RMS x 1
Znamionowa moc ciągła (RMS) przy 12,5 V
Kanały główne przy 4 Ω 100 W RMS x 4
Kanały główne przy 3 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne przy 2 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne @ 1,5 Ω 75 W RMS x 4
Kanały główne – zmostkowane przy 8 Ω 200 W RMS x 2
Kanały główne – zmostkowane przy 4 Ω 150 W RMS x 2
Kanał subwoofera przy 4 Ω 500 W RMS x 1
Kanał subwoofera przy 3 Ω 500 W RMS x 1
Kanał subwoofera przy 2 Ω 500 W RMS x 1
Kanał subwoofera przy 1,5 Ω 500 W RMS x 1
Ogólne dane techniczne
Pasmo przenoszenia (kanały główne) 12 Hz – 28 kHz (+0, -1dB)
Pasmo przenoszenia (kanał subwoofera) 12 Hz – 10 kHz (+0, -1dB)
Stosunek S/N, odniesiony do najwyższej mocy znamionowej (kanały główne) >108,5 dB poniżej mocy znamionowej (ważone A, pasmo szumów 20 Hz – 20 kHz)
Stosunek S/N, odniesiony do 1 W (główne kanały) >88,2 dB (ważony A, pasmo szumów 20 Hz – 20 kHz)
Współczynnik tłumienia przy 4 Ω >400 / 50 Hz
Współczynnik tłumienia przy 2 Ω >200/50 Hz
THD+N przy mocy znamionowej (kanały główne) <0,03% przy 4 Ω
THD+N przy mocy znamionowej (kanał subwoofera) <0,05% przy 4 Ω
Zakres napięcia wejściowego @ wejścia RCA Przełączane od 200 mV – 2 V RMS (niskie) do 800 mV – 8 V RMS (wysokie)
Min. Miedziany wskaźnik zasilania / uziemienia Akceptuje przewód do 4 AWG
Ocena bezpiecznika 60 A (AFS, AGU lub MaxiFuse™)
Przetwarzanie sygnałów
Tryb(y) filtra: Kanały 1 i 2 (przód) Tylko górnoprzepustowy
Nachylenie filtra: Kanały 1 i 2 (przód) 12/24 dB/oktawę
Zakres częstotliwości filtra: Kanały 1 i 2 (przód) 50 Hz – 500 Hz
Tryb(y) filtra: Kanały 3 i 4 (z tyłu) Tylko górnoprzepustowy
Nachylenie filtra: Kanały 3 i 4 (tył) 12/24 dB/oktawę
Zakres częstotliwości filtra: kanały 3 i 4 50 Hz – 500 Hz
Tryb(y) filtra: Kanał subwoofera Tylko dolnoprzepustowy
Nachylenie filtra: kanał subwoofera 12/24 dB/oktawę
Zakres częstotliwości filtra: kanał subwoofera 50 Hz – 500 Hz
Zatrzymany, kalibrowany filtr Częst. Potencjometry tak
Funkcja porażki filtra tak
Filtr infradźwiękowy: kanał subwoofera 30 Hz, do pokonania
Zdalna kontrola poziomu Opcjonalnie (HD-RLC)
Zdalne tryby poziomu Sub Ch. tylko
Przełącznik trybu wejścia kanału Tak (2/4/6 kan.)
Wyjście przedwzmacniacza przelotowego Żaden
Wybór kanału źródłowego dla przedwzmacniaczy Nie dotyczy

Wysokość (H) 1,93 cala / 49 mm
Szerokość (W) 10,74 cala / 273 mm
Głębokość (D) 8,29 cala / 211 mm
Waga netto 6,85 funta/3,11 kg

Sterowanie pojedynczym cyklem™

Podsumowanie:
High-Fidelity, pełnozakresowa klasa D to rzeczywistość.

Szczegółowe informacje:
Sterowanie pojedynczym cyklem to unikalne podejście do sterowania pełnozakresowym wzmacniaczem klasy D. Śledząc sygnał audio, porównując go z rzeczywistym przebiegiem PWM, a następnie korygując go w każdym cyklu (ponad 400 000 razy na sekundę), można ściśle kontrolować wiele mechanizmów powodujących zniekształcenia, aby umożliwić nieskazitelne wzmocnienie.

Mówiąc bardziej technicznie, nasze podejście jest nieliniową metodą sterowania, która monitoruje przełączaną zmienną cykl po cyklu, tak aby w każdym cyklu średnia wartość wyjścia (moc do głośnika) dokładnie śledziła wejście sygnał. Gwarantuje to, że zakłócenia zasilania, nieidealne zachowanie krawędzi przełączania, nieliniowości komponentów i inne problemy powodujące zniekształcenia są całkowicie eliminowane i usuwane z równania.

Oprócz dźwiękowych korzyści płynących z Single Cycle Control Class D, technologia ta zapewnia również wyjątkową wydajność (80% przy 1/2 mocy znamionowej całego wzmacniacza, w tym jego zasilacza), co przekłada się na 60% mniejszy pobór prądu niż w przypadku typowy wzmacniacz samochodowy klasy A/B o równej mocy. Ta niesamowita zaleta w zakresie wydajności prowadzi również do mniejszej ilości generowanego ciepła, co pozwala zmniejszyć rozmiar obudowy do około 1/4 rozmiaru podobnie potężnej konstrukcji klasy A/B.

Tak więc, chociaż mogą istnieć tańsze sposoby na wykonanie pełnozakresowego wzmacniacza przełączającego, żaden inny system sterowania klasy D nie działa szybciej ani dokładniej niż Single Cycle Control™, dlatego żaden inny mobilny wzmacniacz audio na świecie nie działa tak, jak JL. Dźwięk HD.

 

 

 

RIPS – regulowane, inteligentne zasilanie Intelligent

Podsumowanie:
Niezwykły system RIPS zapewnia stałe dostarczanie mocy w szerokim zakresie napięć akumulatora i impedancji obciążenia.

Szczegółowe informacje:
RIPS oznacza „Regulated, Intelligent Power Supply” i jest główną cechą wzmacniaczy „Slash” i HD firmy JL Audio.

„Regulowany” oznacza, że ​​zasilacz dostosowuje swoje działanie tak, aby utrzymać znamionową moc wyjściową wzmacniacza oraz pracę przy niskich zniekształceniach w szerokim zakresie napięć pojazdu (11V-14,5V). Kontrastuje to z konwencjonalnymi, „nieregulowanymi” zasilaczami, które umożliwiają zapadanie się napięcia szyny wprost proporcjonalnie do spadków napięcia zasilania. Może to skutkować znacznymi stratami mocy, gdy napięcie akumulatora spada, nawet jeśli te spadki napięcia są krótkotrwałe. Przejawia się to słyszalnie jako zwiększone zniekształcenia. Dzięki wzmacniaczowi wyposażonemu w JL Audio RIPS napięcie szyny i czysta moc wyjściowa pozostają całkowicie stabilne w rzeczywistych systemach, co zapewnia doskonałą wierność i stabilność.

„Inteligentna” część systemu RIPS to układ, który faktycznie monitoruje prąd wyjściowy, aby zoptymalizować moc wyjściową wzmacniacza w szerokim zakresie impedancji obciążenia (od 1,5 do 4 omów na kanał).

Konwencjonalne wzmacniacze są zaprojektowane do wytwarzania optymalnej mocy przy określonej impedancji (na przykład 2 omy). Poproszony o działanie powyżej tej impedancji (powiedzmy, 4 omy), te wzmacniacze tracą moc (połowa swojej mocy z 2 omów do 4 omów). Nie stanie się to ze wzmacniaczem JL Audio HD lub „Slash”, ponieważ system RIPS wykrywa rzeczywistą napędzaną impedancję i dostosowuje działanie wzmacniacza, aby zapewnić optymalną moc wyjściową. Cały proces jest płynny, automatyczny i zapewnia niesamowitą dynamikę kanałów satelitarnych oraz stałą moc wyjściową dla szerokiej gamy konfiguracji subwooferów. Uwzględnia również rzeczywistą impedancję systemu, zamiast polegać na często niedokładnych założeniach opartych na znamionowej impedancji głośnika.

Podsumowując:  Optymalna moc, przy dowolnej impedancji od 1,5 do 4 omów na kanał, przy dowolnym napięciu pojazdu od 11 V do 14,5 V.

Zaawansowana ochrona przed wycofaniem

Podsumowanie:
Ekskluzywny obwód Advanced Rollback Protection firmy JL Audio monitoruje stan termiczny wzmacniacza i dostosowuje działanie wzmacniacza w celu wyeliminowania irytujących zdarzeń przestoju wzmacniacza.

Szczegółowe informacje:
Jeśli wzmacniacz JL Audio wyposażony w Advanced Rollback Protection osiągnie niebezpieczną temperaturę pracy, specjalny obwód cofa szczytową moc wyjściową bez zmiany wzmocnienia, aż do schłodzenia wzmacniacza do bezpiecznej temperatury pracy. Stan jest ogólnie wskazywany przez czerwony stan diody „Termiczny” lub „Status”. We wzmacniaczach VXI pierścień LED będzie migać na czerwono. Po ostygnięciu wzmacniacza obwód przywraca pełną moc szczytową, a wskaźnik powraca do normalnego stanu. Działanie Advanced Rollback Protection jest w większości przypadków niesłyszalne, ale zapewnia, że ​​Twoja muzyka będzie odtwarzana, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

RealSink™

Podsumowanie:
Pionowe żebra ze stopu odlewanego skutecznie rozpraszają ciepło, bez uciekania się do głośnego chłodzenia wentylatorem.

Szczegółowe informacje:
Większość samochodowych wzmacniaczy audio opiera się na dużych kawałkach metalu, które dobrze przechowują ciepło, ale nie tak dobrze się go pozbywają. Wzmacniacze JL Audio wyposażone w technologię RealSink™ są wyposażone w radiatory z prawdziwego stopu odlewanego z pionowo ustawionymi żebrami. Ten projekt jest znacznie bardziej skuteczny niż podejście bryły metalu, wykorzystując fizykę konwekcji i promieniowania do efektywniejszej wymiany ciepła z otaczającym powietrzem. Konstrukcja tych radiatorów została dopracowana poprzez obszerną analizę elementów skończonych, co zaowocowało wzmacniaczami, które zachowują chłód w najbardziej wymagających warunkach.

 

Opcje montażu HD

Podsumowanie:
Dwie opcje montażu oraz oszczędzająca miejsce funkcja sztaplowania ułatwiają instalację.

Szczegółowe informacje:
Kompaktowe wymiary wzmacniaczy HD otwierają całą gamę opcji instalacji, po prostu niemożliwych w przypadku większych konstrukcji. Aby zapewnić jak najwięcej opcji montażu, projekt zawiera elastyczne opcje montażu dla instalacji z jednym lub wieloma wzmacniaczami.

Standardowy montaż:  Śruby montażowe mocują wzmacniacz do powierzchni montażowej i są ukryte przez cztery nakładki narożne, co zapewnia bardzo czysty wygląd.

 

Szczegóły mocowania nóżek montażowych HD 1

Boczne nóżki montażowe:  Boczne nóżki montażowe są również dołączone do wzmacniaczy HD, aby zapewnić alternatywną opcję montażu. Może to być bardzo przydatne w zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni lub podczas montażu wstępnie ustawionych, wielu wzmacniaczy HD.

Szczegóły mocowania nóżek montażowych HD 2

Opcjonalny zestaw HD Stack: umożliwia  łączenie jednego wzmacniacza HD z drugim wzmacniaczem HD (sprzedawanym oddzielnie).

 

Montaż wzmacniaczy HD przy użyciu schematu zestawu stosu HD” szerokość=

Tłumacz »